Władysławowo – dziecięce marzenie wakacji


Dzieci na wakacjach to tak zwany twardy orzech do zgryzienia, bo jak zaspokoić najmłodszych na wakacjach? Rodzice często decydują się na spędzenie czasu z najmłodszymi nad polskim Morzem Bałtyckim, bardzo popularnym miastem do rodzinnych wczasów jest Władysławowo. Miasto posiada piękną piaszczystą plażę i ogromny port rybacki. Oprócz tego oferuje wiele atrakcji dla dzieci, aby wakacyjny czas był dla nich interesujący, a zadowolone dzieci, to też zadowoleni rodzice, a co za tym idzie udane wakacje. Noclegi we Władysławowie to komfortowe i różnorodne opcje zakwaterowania wczasowiczów. Władysławowo dla najmłodszych proponuje bezpieczną, czystą plażę oraz strzeżone kąpieliska. Wiaderko i łopatka może rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, a z pomocą rodziców może stworzyć nie lada budowle. Oprócz tego ciekawe świata dzieci powinny zobaczyć jeden z największych portów na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, a w nim ogromne statki i kutry, ciekawym przeżyciem może być również rejs po morzu, dla dzieci będą to chwile niezapomniane do końca życia. Podobne wspomnienia opisywane były w temacie Dźwirzyna.

Dla rodziców ważnym punktem zwiedzania może być Wieża Widokowa, znajdująca się przy Domu Rybaka. Wieża posiada tarasy na dwóch poziomach, z których rozpościera się widok na Morze Bałtyckie, Mierzeje Wiślaną, Zatokę Pucką oraz Przylądek Rozewie. W tym samym budynku znajduje się Muzeum Motyli, gdzie dzieci mogą wzbogacić swoją wiedzę w zakresie biologii. Znajduje się tu ponad 3000 egzemplarzy motyli, chrząszczy i innych owadów. Równie ciekawą atrakcją dla dzieci może być Wystawa interaktywna Magiczny Zawrót Głowy. Wizyta na tej wystawie pobudzi wyobraźnię dzieci, które na pewno będą chciały odkryć tajemnicę iluzji optycznych. Tuż obok Domu Rybaka znajduje się Lunapark Sowińskich, który jest ciekawą atrakcją dla rodzin z dziećmi, w tym miejscu z pewnością nie będą „cierpiały” na nudę. Kolejną pouczającą wycieczkę rodzice powinni zorganizować do Ocean Park, gdzie znajdują się eksponaty mieszkańców głębin morskich, wycieczka ta przybliży sylwetki morskich zwierząt oraz ich życie.

Władysławowo doskonale się spisuje jako baza rekreacyjno-turystyczna, wychodzi naprzeciw rodzinom z dziećmi, zapewniając im mnóstwo atrakcji. Dużym plusem jest to, iż atrakcje proponowane przez miasto nie tylko bawią, cieszą, ale też uczą, rozwijają wyobraźnię dziecka i otwierają na świat. Dlatego też Władysławowo jest często wybierane przez rodziców na miejsce spędzenia ciekawych wakacji.

2 thoughts on “Władysławowo – dziecięce marzenie wakacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *