W Dźwirzynie na plaży i na sportowo


Położone na Pomorzu Zachodnim Dźwirzyno to miejsce na nadmorski wypoczynek, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Chociaż to jedna z tych miejscowości, gdzie stałych mieszkańców jest ledwie kilkuset i całe życie podporządkowane jest turystom, to wciąż możemy cieszyć się tutaj spokojem i czystą przyrodą.

Dźwirzyno położone jest pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie [szczegóły na Wikipedii]. Jego rozległa tafla pięknie prezentuje się o wschodzie i zachodzie słońca. To miejsce, gdzie można bezpiecznie uprawiać windsurfing, kitesurfing czy inne sporty wodne. Nad brzegiem jeziora znajduje się stanica wodna oraz wypożyczalnia sprzętu. Często spotkać tu można także żaglówki i jachty. Zadowoleni będą również wędkarze, gdyż Resko obfituje w sandacze, liny, węgorze, szczupaki, leszcze i karpie. Ponadto jezioro jest miejscem, gdzie spotkać można wiele rzadkich ptaków – naliczono 13 gatunków lęgowych. Tak więc miłośnicy przyrody i amatorzy fotografii z pewnością powinni je odwiedzić.

Dźwirzyno ma też oczywiście piękną nadmorską plażę. Od miejscowości oddziela ją pas sosnowego lasu otaczającego wydmy, rozciągający się w obie strony wzdłuż wybrzeża. Drobny, jasny piasek zachęca do spędzenia czasu na plaży, woda jest w tym rejonie czysta, a powietrze obfituje w jod i inne minerały. Na tych, którzy chcą nieco urozmaicić pobyt i cieszyć się wszystkim, co oferuje morze, czekają rejsy wycieczkowe po Bałtyku – niewielka przystań znajduje się na kanale łączącym jezioro z morzem.

Liczne sezonowe smażalnie ryb oraz restauracje, rozbudowana i urozmaicona baza noclegowa oraz niewielka odległość od innych miejscowości, które warto zwiedzić sprawiają, że każdy może tutaj wygodnie wypocząć. Także poza letnim sezonem dostępne są ośrodki spa i hotele oferujące noclegi [informacje na witrynie Meteor – Dźwirzyno noclegi]. Dźwirzyno sprzyja różnym formom aktywnego i prozdrowotnego wypoczynku, kiedy nie możemy akurat pójść na plażę, zostaje fitness, siłownie i baseny, korty, boiska, sala sportowa. Dużą popularnością cieszy się ścieżka zdrowia z bezpłatnym dostępem do urządzeń treningowych na świeżym powietrzu. Możemy także wypożyczyć rower i wybrać się na dłuższą wycieczkę, np. do Kołobrzegu czy Mrzeżyna. Także wakacje rodzinne można spędzić tutaj, nie narzekając na brak atrakcji, kiedy wiele rozmaitych miejsc wartych odwiedzenia znaleźć możemy w najbliższej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *