Urlop na Roztoczu pełen kultury


Roztocze jest piękną krainą znajdującą się we wschodniej części naszego kraju. Kojarzy się ona głównie z Parkiem Narodowym, lecz nie tylko on stanowi tam ciekawy obiekt, który warto odwiedzić. Takich miejsc jest tam znacznie więcej.

Jedną z roztoczańskich atrakcji jest pałac w Narolu. Został on wzniesiony w XVIII wieku i od tamtego czasu wydarzyło się już trochę. Niezwykle istotną częścią jego historii jest fakt, że bardzo mocno ucierpiał w powstaniu styczniowym. Jednak jego nowy właściciel książę Julian Puzyna, wziął sprawy w swoje ręce i go wyremontował co sprawiło, iż budowla odzyskała swój niezwykły urok, dzięki któremu tak przykuwała uwagę. Jednakże to nie był koniec przykrych wydarzeń, które dotyczą tego pałacu. Został ponownie zniszczony w czasie trwania I wojny światowej, kiedy to dodatkowo ograbiły go austriackie wojska. Niestety jego losy potoczyły się jeszcze gorzej w trakcie II wojny światowej. Początkiem zmian stał się rok 1995, kiedy to pałac kupili Kłosiewiczowie i założyli fundację, której celem jest odbudowa tego miejsca i utworzenie tam akademii muzycznej dla utalentowanej młodzieży ze Wschodu, a także Europy Środkowej. Budowla ta cieszy się dużą popularnością i chyba na każdym, kto miał okazję zobaczyć ją na własne oczy, zrobiła spore wrażenie.

W Szczebrzeszynie zaś mieści się Galeria Roztocze. Trzeba podkreślić, iż jest to prywatna galeria artystycznego małżeństwa państwa Drohomireckich, mieszcząca się przy ulicy Klukowskiego. Szczebrzeszyn jest powszechnie znany jako miasto malarzy, na pewno więc nikogo nie dziwi, iż Galeria Roztocze to jedna z aż trzech galerii znajdujących się tutaj. W obiekcie tym odwiedzający mają możliwość podziwiania wspaniałych portretów, obrazów, czy rysunków, ale nie tylko. Bardziej specyficzną formą sztuki, którą możemy tu podziwiać są chrząszcze wykonane z drutu, przepięknych kamieni szlachetnych i innych oryginalnych i nietypowych materiałów. Odwiedzenie tego miejsca jest idealną okazją do bliższego zaznajomienia się z twórczością ludową. Nie zawsze mamy okazję poznawać tego typu rzeczy, więc tym bardziej trzeba korzystać z takich możliwości. Roztocze to świetny kierunek wakacyjny. Możemy tutaj połączyć przyjemne z pożytecznym. Istnieje możliwość długich pieszych wędrówek, ale nie jest to jedyna opcja dla turystów. Są rozmaite miejsca, które można odwiedzić i nie wymagają one wysiłku fizycznego. Warto udać się na urlop na Roztocze, a z noclegami nie powinno tam być problemu, ponieważ baza noclegowa jest niezwykle bogata i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *