Morąg – ciekawe miejsce na urlop


Morąg to piękna miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim. W tym mieście możemy znaleźć wiele różnych atrakcji. Jedną z nich jest gotycki kościół świętych apostołów Piotra i Pawła. Kościół świętych Piotra i Pawła został wybudowany w pierwszej połowie XVI wieku. Obiekt ten kryje w sobie różnego rodzaju przedmioty i unikatowe elementy wystroju, takie jak: ogromny krucyfiks i rzeźbione epitafia dobroczyńców kościoła – małżonków Dohnów z końca XIV wieku, XV-wieczne malowidła ścienne w prezbiterium, barokowe ołtarze, fragmenty baptysterium i organy z 1705 roku, które zostały wykonane w miejscowym warsztacie rodziny Obuchów.

Drugim miejscem godnym odwiedzenia jest Pałac Dohnów. W pałacu tym swoje pierwsze osiemnaście lat życia spędził Johann Gottfried Herder. Był to niemiecki uczony filozof. Prace, które wykonywał sięgały zakresu filozofii. Właśnie te prace wpłynęły na losy literatury z przełomu XVIII oraz XIX wieku.

Niedaleko kościoła w Morągu zlokalizowane jest Muzeum imienia Johanna Gottfrieda Herdera. Muzeum to zostało wybudowane w 1594 roku, a zburzone w XVIII wieku. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt przedmiotów takich jak: wystawa stylowych wnętrz oraz ciekawe zbiory malarstwa, jak sztuka sakralna, epitafijna i dworska dawnych Prus Książęcych oraz XVII-wieczne malarstwo holenderskie.

Morąg jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie zawiedzie. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: "noclegi Morąg meteor", a otrzymamy wiele wyników: https://meteor-turystyka.pl/. W miejscowości znaleźć można liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Zostając na dłużej w Morągu warto zatrzymać się w obiekcie o nazwie Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy Ostoja. Ośrodek Ostoja położony jest przy ulicy Przezmark 86. W ofercie znaleźć można około sześćdziesiąt miejsc noclegowych. Pokoje te wyposażone są w łazienkę, bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi) oraz telewizję. Obiekt może zagwarantować dwupokojowe apartamenty, za które zapłacić trzeba od stu dziewięćdziesięciu do dwustu pięćdziesięciu złotych. Na terenie obiektu znajduje się parking i wypożyczalnia rowerów. Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy Ostoja zaprasza gości przez cały rok i zapewnia miłą, i spokojną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *