Atrakcje turystyczne Bukowiny Tatrzańskiej – Morskie Oko


Bukowina Tatrzańska jest miejscowością bardzo atrakcyjną pod względem turystycznym. Na przyjezdnych czeka tutaj wiele atrakcji, głównie związanych z górską przyrodą i krajobrazem, ale również takich, które specjalnie dla turystów zostały zorganizowane. Nie ulega jednak wątpliwości, że te pierwsze, związane z naturą są jednak największym skarbem tutejszych mieszkańców. Jedną z największych zatem atrakcji przyrodniczych, jakie na zbłąkanego turystę czekają w tutejszych górach jest Morskie Oko.

Morskie Oko jest zbiornikiem wodnym położnym w tutejszych górach. Jest to jeden z największych tego typu zbiorników, a jego powierzchnie to prawie 35 hektarów. Jego głębokość natomiast jest równie imponująca co powierzchnia. W okresie zimowym aż po późną wiosnę zbiornik pokryty jest bardzo grubą warstwą lodu, która każdego roku jednak, według badań jest minimalnie cieńsza. Morskie Oko idealnie komponuje się z tutejszym krajobrazem, wspólnie tworząc niezapomniany widok. Ciekawostką jest, iż początkową nazwą Morskiego Oka była nazwa Biały Staw albo Rybi Staw, przez wzgląd na nietypowe jak na warunki przyrodnicze naturalne zarybienie zbiornika. W pobliżu morskiego oka na zbłąkanych turystów czeka piękne i jednocześnie jedno z najstarszych tatrzańskich schronisk PTTK. W pobliżu schroniska natomiast znajduje się „stara wozownia”, gdzie po dzień dzisiejszy dostępne są noclegi miłośników górskiej wspinaczki. Zarówno „stara wozownia”, jak i wspomniane schronisko są obiektami zabytkowymi i godnymi poznania chociażby ze względów historycznych.

Do Bukowiny Tatrzańskiej warto zawitać chociażby po to, aby zobaczyć Morskie Oko. Jest to jednocześnie idealne miejsce do wiosennych i letnich wycieczek, gdzie na połaciach górskich polan zaznamy spokoju i relaksu, jakiego trudno zaznać gdzie indziej. Wybierając się tutaj nawet tylko na jeden weekend, turysta nie musi się martwić o noclegi. Bukowina Tatrzańska dysponuje bowiem szeroką ofertą turystyczną, a na przyjeżdżających tutaj turystów czeka doskonale wyposażona i zorganizowana baza noclegowa [więcej na meteorze], jak i gastronomiczna. Mimo, iż jest to miejscowość szczególnie atrakcyjna zimą, to również latem czeka tutaj na przyjezdnych całe bogato wyposażone zaplecze turystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *